Aktualności

Tego spotkania nie można przegapić! "Podwórko bez trzepaka" w Czaplinku

2019-03-12

Już 22 marca zapraszamy wszystkich miłośników kultury, nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty i rodziców na spotkanie, które pomoże nam spojrzeć na emocje dzieci i młodzieży z innej perspektywy.

Zobaczą Państwo wzruszający monodram zagrany przez utalentowaną aktorkę oraz cykl reportaży, które rozbijają w pył bezrefleksyjne przekonanie o tym, że lata dzieciństwa są beztroskie i zawsze w pełni szczęśliwe .

Pozostałe informacje na stronie Gminy Czaplinek

czytaj więcej

CHARYTATYWNY MARATON FITNESS „DLA MARCELA” W CZAPLINKU

2019-02-07

 Macel impreza charytatywna

Gdzie:  hala widowiskowo-sportowa UL. WAŁECKA 49 CZAPLINEK

Kiedy: 16 luty 2019 godzina 16

Zapisujcie w swoich kalendarzach. Niesamowita dawka energii, a to wszystko dla Marcela chorego na mukowiscydozę. Nie może was zabraknąć. Zapraszamy na halę widowiskowo-sportową w Czaplinku. Przychodźcie razem z dziećmi, dla waszych pociech przygotujemy niesamowite atrakcje i występy. Brakuje Ci formy na maraton?  Przyjdź i zobacz, posil się ciastem i podziel się uśmiechem.

Wszystkie wpłaty będą zbierane do specjalnie przygotowanych i oznaczonych puszek poprzez naszych wolontariuszy. Każdy wolontariusz będzie posiadał imienny identyfikator.  Od uczestników maratonu zbieramy po 15 zł lub więcej (wg uznania osoby wpłacającej). Po za halą sportową wolontariusze będą obecni również na ulicach naszego miasta.


Do zobaczenia!  

czytaj więcej

Jazda konna za marchewkę

2019-02-07

Jazda konna Czaplinek

Trwa akcja "Drzwi otwarte stajni "Borowinka" czyli Jazda konna za marchewkę.
     Wszyscy chętni mogą skorzystać z możliwości bliskiego spotkania z "futrzakami" za pół kilo marchewki, jabłek lub buraków. Spotkania trwają do trzech godzin i obejmują zapoznanie się ze stajnią, przygotowanie koni do jazdy oraz samą jazdę, która trwa ok 20 minut na każdego uczestnika. 
     KONTAKT:  Marcela Bzdyrek 
                         696 069 096 
     Akcja trwa do pierwszego dnia wiosny.

czytaj więcej

ZDROWIEJ Z KIJKAMI, ZDROWIEJ BIEGIEM - Czaplinek - Pojezierze Drawskie

2019-02-07

plakat marsz nordic walking

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję marszu i biegu pn.: ”Zdrowiej z kijkami, zdrowiej biegiem”, mającego na celu zwrócenie uwagi na osoby dotknięte epilepsją.

Dzień Osób Chorych na Padaczkę to polskie święto przypadające corocznie 14 lutego w Dzień Świętego Walentego. Bieg i marsz zostanie dedykowany właśnie tym osobom.

W marszu weźmie udział instruktorka nordic walking pani Marcela Bzdyrek, która będzie wspierać uczestników swoją fachową wiedzą podczas uprawiania tej dyscypliny sportu. 

Marsz i bieg zakończą się ogniskiem z kiełbaskami i gorącą herbatą w Ośrodku Sportów Wodnych, przy ulicy Nadbrzeże Drawskie. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną, pod numerem telefonu 94 375 47 90, lub osobiście w Referacie Planowania, Rozwoju Gospodarczego, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego, do 21 lutego 2019 r.

Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Szczecineckiej. Długość trasy: 8,5 km.

Start dla osób z kijkami – godz. 9:00
Start dla biegaczy – godz. 10:00

Wspólne ognisko na Ośrodku Sportów Wodnych - godz. 11:30

czytaj więcej

KS Iras Czaplinek ma zaszczyt zaprosić na Galę z okazji 10-lecia klubu

2019-01-19

KS Iras Czaplinek ma zaszczyt zaprosić na Galę z okazji 10-lecia klubu wszystkie osoby związane z klubem - trenerów, działaczy, zawodników i oczywiście kibiców. Uroczystość odbędzie się 16 lutego 2019 na hali widowiskowo-sportowej o godzinie 12.00.

Plakat zaproszenie na Galę z okazji 10-lecia KS IRAS CZAPLINEK

Źródło: Urząd Miasta

czytaj więcej

VIII Zimowy Zlot 2019 - Borne Sulinowo - 1 luty - 3 luty 2019

2019-01-18

Stowarzyszenie Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie zaprasza wszystkich na VIII Poligon Zimowy w terminie 1-3.02.2019. Uwaga ! - Sobota 2.02.2019 - Gra Taktyczna dla zmotoryzowanych na odcinku 40 km, wiele atrakcji i niespodzianek.

Borne Sulinowo położone jest niespełna 24 km od Czaplinka, także nocleg w Villa-Antonina.com dla miłośników militarnych klimatów może być odpowiedni.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst i na zewnątrz

https://www.facebook.com/events/202772147274166/

czytaj więcej

III Międzygalaktyczne Morsowanie z Pochodniami

2019-01-14

Na plaży miejskiej jeziora Drawsko w sobotę 12 stycznia w Czaplinku bawiło się ponad dwustu wielbicieli zimowych kąpieli.

 Źródło: Urząd Miasta

czytaj więcej